Kopie plastiky Panny Marie v Mikulovické bráně v Kadani

Kopie plastiky Panny Marie v Mikulovické bráně v Kadani

Dne 14. 9. 2017 byla za účasti představitelů města a Římskokatolické farnosti – Děkanství Kadaň slavnostně odhalena kopie plastiky Panny Marie, osazené do zrestaurované zamřížované barokní niky Mikulovické brány v Kadani. Odlitek byl zhotoven na bázi polyesterové pryskyřice. Autorem kopie je restaurátor Petr Novotný z Kadaně.

Originál sochy je dnes v Oblastním muzeu v Chomutově. Pozdně gotická dřevěná socha Panny Marie s tmavou pletí, typ tzv. Černé Matky Boží byla do výklenku v průjezdu Mikulovické brány osazena roku 1738 Franzem Maxem Köllischem z Köllischheimu.