ÚVODNÍ STRANA FORUM RSS MOBILNÍ TEXT. VERZE DEU ENG

Aktuální situace fungování veřejné autobusové dopravy od pondělí 7. 1. 2019 v oblastech Vejprtsko, Podbořansko a Lounsko – západ


TISK ČLÁNKU POSLAT EMAILEM

Vážená paní starostko, vážený pane primátore, vážený pane starosto,

dovolte mi, abych Vás krátce informoval o aktuální situaci fungování veřejné autobusové dopravy od pondělí 7. 1. 2019 v oblastech Vejprtsko, Podbořansko a Lounsko – západ.

 Po včerejším oznámení dopravce TD BUS a.s. (dříve BusLine a.s.) o odstoupení od smluv na zajištění autobusové dopravy v těchto oblastech zasedla dnes rada kraje. Radní rozhodli o odeslání dopisu dopravci s tím, že Ústecký kraj považuje odstoupení od smluv za neplatné a trvá na jejich plnění. Odbor dopravy má nyní za úkol jednat s dopravci a pokusit se nouzově zajistit dopravní obslužnost v oblastech po společnosti TD BUS a.s. Naším cílem je minimalizovat dopad na občany kraje, zajistit co nejvíce spojů, hlavně těch školních.

 Na základě jednání s dopravci by měla být od pondělí 7. ledna 2019 zajištěna dopravní obslužnost na Podbořansku a v oblasti Lounsko – západ v plném rozsahu. Na Vejprtsku dojde po nezbytně nutnou dobu k omezení přibližně poloviny spojů. V příloze zasílám jízdní řády s vyznačením spojů, které nebudou od pondělí 7. 1. 2019 obsloužené, věříme však a činíme ve spolupráci s dopravci kroky k tomu, aby se stav v co nejkratší době zlepšil.

 Dovoluji si Vás požádat, v rámci Vašich možností, o informování Vašich občanů o uvedeném omezení. Tyto informace jsou / budou zároveň zveřejněny na webu a facebooku Ústeckého kraje a Dopravy Ústeckého kraje.

Od soboty 5. ledna budou informace dostupné také v sms systému Ústeckého kraje na telefonním čísle 776 250 609.

§  Cestující pošle SMS ve formátu "DUK číslo_linky" na tel. číslo +420 776 250 609 („DUK“ musí být velkými písmeny) a následně obdrží informaci, zda jsou na lince omezení a případně jaká konkrétně. Za číslo linky se považuje poslední trojčíslí.

§  Cena za odeslanou SMS je dle tarifu tazatele, přijatou SMS tazatel neplatí.

Příklad sms: DUK 601

 

Příloha - jízdní řády - nejeté spoje od 7.1.2019

 

Níže ještě připojuji dva odkazy na aktuální tiskové zprávy zveřejněné na webu Ústeckého kraje:

https://www.kr-ustecky.cz/ustecky-kraj-povazuje-odstoupeni-od-smluv-za-neplatne-dopravu-zajisti-v-nouzovem-rezimu/d-1731026/p1=204698

https://www.kr-ustecky.cz/informace-o-zajisteni-dopravy-na-vejprtsku-podboransku-a-lounsku-od-7-ledna-2019/d-1731036/p1=204698

 

 

Děkuji Vám předem za spolupráci, omlouvám se za komplikace a jsem s pozdravem.

 

 

Ing. Jindřich Franěk

Odbor dopravy a silničního hospodářství

vedoucí odboru

Forma uveřejněných informací je v souladu se zákonem č.64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti.

FORUM MĚSTA | RSS | MOBILNÍ VERZE | TEXTOVÁ VERZE | DEU | ENG

Oficiální stránky královského města Kadaně | Provozovatel: Městský úřad Kadaň | Prohlášení o přístupnosti
Mapa stránek | Vedoucí projektu: Jindřich Rebec | Tvorba stránek © 2010 Petr Peti