Tisk článku ze stránek mesto-kadan.cz * tisk článku * zavřít okno

DSO Cyklostezka Prunéřov – Černovice

Akce postupuje dle schválené dokumentace a odsouhlaseného harmonogramu prací. Byly dokončeny podkladní konstrukce pod těleso cyklostezky v části l. etapy a v současné době probíhá pokládka asfaltových vrstev na l. etapě stavby, která končí u Málkova. Do vybudování bezpečnostních opatření však l. část nebude zpřístupněna veřejnosti.Zůstává stále staveništěm do propojení s druhou etapou, která se plánuje dokonce ledna 2018. Záleží však na vhodných klimatických podmínkách. Rozhodně začátkem sezóny v příštím roce bude naplněn hlavní cíl  projektu a to vymístění cyklodopravy z frekventované silnice č. 1/13 mezi Chomutovem a Kadani  a propojení jednotlivých obcí po trase cyklostezky.

Hlavní cíle projektu:
Větší dostupnost obyvatel k pracovním příležitostem, do škol a za službami jednotlivých měst a obcí
Oddělení pěší a cyklistické dopravy od dopravy automobilové
Zvýšení bezpečnosti cyklistů a pěších mezi Kadaní a Černovicemi
Odlehčení dopravna silnici I/13 mezi Kláštercem nad Ohří a Chomutovem
Propojení obcí po trase cyklostezky Kadaně, Prunéřova, Místa, Málkova, Černovicemi a Spořicemi
Zvětšení rozsahu cyklotras v Ústeckém kraji, napojení na stávající páteřní cyklostezku Ohře

Rozpočet 2017 po druhém rozpočtovém opatření
Návrh střednědobého výhledu 2018 - 2019