» občan » Muzeum » Bašta » Novinky

Informace k výročí vypuknutí 1. světové války

vloženo: středa - 25. červen 2014 v 15:58 * vložil: Muzeum Muzeum

Na základě Koncepce připomenutí výročí první světové války, přijaté Vládou České republiky usnesením č. 253 z 16. dubna 2014, byl na adrese 100.army.cz uveden do provozu ústřední informační portál České republiky věnovaný 100. výročí první světové války.

Pořadatelům připomínkových akcí z řad orgánů státní správy, samosprávy i subjektů nestátní sféry umož ňuje po registraci vkládat a spravovat vlastní akce, a tak o nich pomocí celostátního portálu uvědomit co nejširší publikum. Důvodem tohoto opatření je, aby portál plnil zamýšlenou úlohu ústředního kalendáře akcí a informačního rozcestníku a aby v nadcházejících letech poskytoval veřejnosti z jednoho místa všechny důležité aktuální informace o dění souvisejícím se 100. výročím první světové války.