Odvolání výstrahy na smogovou situaci

vloženo: pátek - 23. červen 2017 v 10:00 * vložil: Jarmila Machová

SMOGOVÁ SITUACE vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací  troposférického OZONU byla ODVOLÁNA pro území Ústeckého kraje.

Smogová situace skončila 22.6.2017 v 17:37 hod.

------------------------------------------------------------------

Informace pro veřejnost:

Dne 21.6.2017

Osobám s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ www.chmi.cz, záložka Ovzduší. Každou hodinu jsou doplňovány 1hodinové průměrné koncentrace automaticky měřených škodlivin a hodnoty doprovodných meteorologických prvků. Aktualizovány jsou rovněž vícehodinové průměrné koncentrace škodlivin, vypočtené z 1hodinových koncentrací. Předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje, viz www.chmi.cz, záložka Počasí.

Odbor životního prostředí Kadaň