Vyhledávání na stránkách

domů » občan » DSO Cyklostezka Prunéřov – Černovice

DSO Cyklostezka Prunéřov – Černovice

Akce postupuje dle schválené dokumentace a odsouhlaseného harmonogramu prací. Byly dokončeny podkladní konstrukce pod těleso cyklostezky v části l. etapy a v současné době probíhá pokládka asfaltových vrstev na l. etapě stavby, která končí u Málkova. Do vybudování bezpečnostních opatření však l. část nebude zpřístupněna veřejnosti.Zůstává stále staveništěm do propojení s druhou etapou, která se plánuje dokonce ledna 2018. Záleží však na vhodných klimatických podmínkách. Rozhodně začátkem sezóny v příštím roce bude naplněn hlavní cíl  projektu a to vymístění cyklodopravy z frekventované silnice č. 1/13 mezi Chomutovem a Kadani  a propojení jednotlivých obcí po trase cyklostezky.

Hlavní cíle projektu:
Větší dostupnost obyvatel k pracovním příležitostem, do škol a za službami jednotlivých měst a obcí
Oddělení pěší a cyklistické dopravy od dopravy automobilové
Zvýšení bezpečnosti cyklistů a pěších mezi Kadaní a Černovicemi
Odlehčení dopravna silnici I/13 mezi Kláštercem nad Ohří a Chomutovem
Propojení obcí po trase cyklostezky Kadaně, Prunéřova, Místa, Málkova, Černovicemi a Spořicemi
Zvětšení rozsahu cyklotras v Ústeckém kraji, napojení na stávající páteřní cyklostezku Ohře

Návrh rozpočtu 2017
Rozpočet 2017
Rozpočtové opatření č. 1
Rozpočtové opatření č. 2
Rozpočet 2017 po druhém rozpočtovém opatření
Návrh střednědobého výhledu 2018 - 2019
Schválený střednědobý výhled 2018 - 2019

Informace o realizaci Cyklostezky Prunéřov – Černovice
Na Cyklostezce Prunéřov – Černovice pokračují práce na poslední části trasy  a to v  katastru obcí Spořice a Černovice. Byly provedeny náročné  sanace zemní pláně pro vybudování podkladních vrstev pro cyklostezku. Práce komplikovaly nevhodné klimatické podmínky.  Poslední úsek cyklostezky  se stáčí do obce Černovice a vede kolem vodního toku bývalého Lideňského potoka.
Cyklostezka vyústí pod železniční tratí v Černovicích, kde cyklisté mohou plynule pokračovat cyklotrasou  do Spořic, Droužkovic a Března. Nebo se nabízí cyklotrasa do  Chomutova  okolo Zooparku na Červený Hrádek případně do Krušných hor.
První etapa byla úspěšně dokončena a Dobrovolný svazek obcí Cyklostezka Prunéřov – Černovice získal za tuto etapu  očekávaný příspěvek z Integrovaného operačního programu (IROP) ve výši 90% uznatelných nákladů.
Cyklostezka zatím není převzata od zhotovitele stavebních prací, tedy do definitivního převzetí se nemůže cyklisty  užívat. Předpoklad dokončení prací je květen 2018.

Dne 18.5.2018 bude slavnostně otevřena cyklostezka Prunéřov – Černovice.  Uživatelé cyklostezky jsou povinni dodržovat a přiložený provozní řád. Akce byla dokončena v dohodnutém  termínu.

Údaje o projektu:

Hlavním cílem projektu „Cyklostezka Prunéřov – Černovice“ bylo  naléhavé vyřešení bezpečnosti provozu cyklistů na frekventované silnici I/13 mezi Kláštercem nad Ohří a Chomutovem. Vybudováním zcela nové oddělené a tudíž bezpečné komunikace se zvýší podíl cyklistické dopravy na celkovém objemu dojížďky za každodenními aktivitami obyvatel regionu, jako jsou například cesty za prací, škol a za službami.

Cyklostezka bude zároveň sloužit jako prostředek pro trávení volného času, k čemuž taktéž přispívá přímé napojení na stávající cyklostezku Ohře (páteřní cyklostezka protínající podél toku řeky Ohře Karlovarský kraj od hranic s Německem až po hranice s Ústeckým krajem.)

Jako dalším cílem projektu je zvýšení atraktivity přilehlých obcí (Prunéřov, Místo, Málkov, Spořice a Černovice)

Problémy, které dokončená realizace projektu řeší

Realizace projektu zajistí propojení přerušených dopravních vazeb mezi Chomutovem a Kadaní, především pro jiný druh pohybu a dopravy než umožňuje velmi frekventovaná silnice I/13. Tedy pomalý pohyb pro cyklisty, rodiny s dětmi a turisty. Stavba propojí jednotlivé obce po cestě a umožní obyvatelům obcí dotčených těžbou pohyb v zrekultivovaném území.

Koncepce nové cyklostezky vycházela ze snahy zajistit bezproblémovou bezpečnou dopravu pro cyklisty v území, které nabízí vzhledem k majetkovým poměrům na většině území možnost nově vytvářet cestní síť dle dnešních požadavků na bezpečnost a koncepci dopravy v souladu s Národní strategií rozvoje cyklistické dopravy v ČR, která podporuje rozvoj cyklistiky jako rovnocenného prostředku dopravní obsluhy v území a pro posílení ochrany životního prostředí a zdraví, nikoliv jen k turistickému využití a v souladu s navazujícími dokumenty a metodikami cyklostrategie.

Projektovou dokumentaci akce zajišťovaly Severočeské doly a.s. Chomutov

Investorem akce: Dobrovolný svazek obcí Cyklostezka Prunéřov – Černovice , sdružující obce Kadaň, Místo. Málkov, Spořice, Černovice

Akce je podpořena dotací z Integrovaného regionálního programu (EU - IROP)  85% dotace a  národními zdroji ve výši 5 %

Celkové náklady na realizaci stavby jsou ve výši: 23 mil. Kč

Délka úseku cyklostezky: 7.855,49 m, šířka cyklostezky 3 m, povrch asfaltový

Za Dobrovolný svazek obcí : PaedDr. Jiří Kulhánek, předseda DSO.

Reportáž o cyklotrase Kadaň – Černovice – Březno

Úřední nformace

Město Kadaň - Obecně závazná vyhláška

staženo: 02.01 2019