Aktuální omezení přehledně

covid19 opatření

Přinášíme vám přehledný seznam aktuálních omezení platných od 1. března 2021, které byly vyhlášeny v souvislosti s novým nouzovým stavem a které ovlivní i život v našem městě.

Cesty mezi okresy nebudou až na výjimky možné.

  • Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty.
  • Návštěvy příbuzných v rámci okresu podle nařízení vlády nebudou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče.
  • Nákupy budou možné pouze v rámci okresu, a to v nezbytném počtu osob, vláda taktéž zredukovala výjimky pro maloobchod a služby. Otevřené budou dál potraviny, lékárny, drogerie, optiky a výdejny zboží, restaurace a občerstvení budou moci mít výdejní okénka.
  • Uzavřou se všechny školy a školky, kromě těch při zdravotnických zařízení a pro děti zdravotníků. Od prvního březnového pondělí bude MŠ Hvězdička vykonávat nezbytnou péči o děti ve věku od 2 do 6 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci kritické infrastruktury. Provoz MŠ bude od 6 do 16 hodin.
  • Sportování a vycházky budou možné pouze v rámci obce a jejího bezprostředního okolí (v našem případě jistě všechny kopce a stezky v okolí města), venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště - přehledné zobrazení na mapovém portálu https://gis.mesto-kadan.cz/portal/WAB?cfg=verejny-portal
  • Venku v zastavěné oblasti obce bude vždy potřeba minimálně chirurgická rouška, v MHD a obchodech bude nutné mít respirátor, dvě roušky už nikoli. Ochrana dýchacích cest je podle nařízení ministerstva od 1. března povinná i na pracovišti. Výjimku mají jen lidé, kteří jsou v místnosti sami, ochranné prostředky musí zaměstnancům zajistit zaměstnavatel, dostatek na každou směnu.
  • V kadaňském domově pro seniory platí úplný zákaz návštěv, s výjimkou těch u klientů v paliativní péči. Vzhledem k aktuální situaci, která je několikanásobně horší než v sousedních zemích a přetěžuje naše zdravotnictví (Nemocnici Kadaň nevyjímaje), apelujeme na všechny, aby nařízení dodržovali.

 

Děkujeme předem za ohleduplnost a trpělivost. Přejeme taktéž pevné zdraví.


Vytvořeno 4.3.2021 14:38:03 | přečteno 503x | jindrich.rebec
load