Seniorská obálka

Seniorskaobalka

Již od roku 2019 je Ústecký kraj zapojen do projektu MPSV „Seniorská obálka“. Pro zapojení obcí bylo postupováno dle Manuálu MPSV – Spolupráce a distribuce Seniorské obálky. Aktuálně již není nutné vyžadovat pro zapojení obce souhlas MPSV. Aktuálně jde též do světa kapesní verze tiskopisu. Takzvanou Seniorskou obálku Mini může mít každý u sebe. Obě obálky jsou aktuálně navíc vybaveny informacemi o očkování majitele.

 

Popis:

Seniorské obálky slouží v situacích ohrožení zdraví nebo života a v případě potřeby pak pomohou složkám IZS urychlit záchranu života. Obě obálky jsou aktuálně navíc vybaveny informacemi o očkování majitele. Díky úspěchu domácí Seniorské obálky, kterou zájemci umísťovali ve svých domovech na vnitřní stranu vchodových dveří či dveře lednice, se projekt Senioři v krajích rozhodl udělat také menší, kapesní verzi obálky. Mini obálka se díky rozměrům necelých 8×10 centimetrů vejde do peněženky či kapsy. Senior, člověk se zdravotním postižením či omezením nebo řidič ji tak může mít neustále při sobě. Seniorské obálky, neboli I.C.E. karty (In Case of Emergency, z ang. Použít v případě nouze), sestavil projekt Senioři v krajích MPSV ČR

 

Článek o Seniorských obálkách najdete na webu https://seniorivkrajich.mpsv.cz ZDE.

 

Seniorské obálky, pokyny k jejich užívání a osvětový leták lze zdarma stáhnout na webu Ústeckého kraje Seniorská obálka: Senioři a handicapovaní: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)


Vytvořeno 10.4.2021 12:46:01 | přečteno 896x | jindrich.rebec
load