Uprchlíci z Ukrajiny

UprchliciUA

Děkujeme za vlnu solidarity s Ukrajinou, kde se nyní vede ničivá válka, a také za podporu ukrajinských uprchlíků. Ti již přijíždějí i do Kadaně a očekává se příjezd dalších především matek s dětmi prchajících před válkou. Aby nedošlo k nekoordinovaným a chaotickým krokům, rádi bychom oslovili všechny, kdo pro nově příchozí zajišťují pomoc ve formě přepravy a ubytování, předali informace o příchozích rodinách a jejich ubytování na adresu jpo.kadan@seznam.cz.

Nově příchozím občanům jsme připraveni poskytnout důležité informace o registraci a vystavení speciálního dlouhodobého víza, o zdravotním pojištění, sociální pomoci, možnostech ubytování, zaměstnání, nástupu dětí do škol atd., připravený bude proškolený tlumočník. Na výše zmíněnou adresu můžete zasílat i nabídky ubytování nebo zaměstnání (především pro ženy).

Vytvořeno 2.3.2022 11:09:04 | přečteno 2299x | jindrich.rebec