Změna jízdního řádu na železnici od 11.12.2022

Jizdni rad   bannery

Od prosince čeká cestující vlakem důležitá změna

Od změny jízdního řádu, ke kterému na železnici dojde 11. prosince 2022, dojde na železniční trati do Kadaně k několika změnám. Ústecký kraj objednal u Českých drah v pracovní den 17 spojů v pracovní den a 10 párů i víkendech, které budou zajíždět až na zastávku Kadaň předměstí a pojedou z Kadaně až do Děčína. To znamená, že cestující již nebudou muset ve stanici Kadaň Prunéřov přestupovat. Cesta se tak navíc zrychlí. Pokud porovnáme s využitím rychlíkového spoje, tak v Chomutově budou cestující rychleji, cesta do Mostu vyjde zhruba na stejnou dobu a až od Bíliny se doba bude prodlužovat. Přípoj z Kadaně k rychlíkům bude dále zajišťovat RegioJet ve stejném objemu.

Protože do Kadaně budou zajíždět jen elektrické jednotky, není možné aby si město objednalo u ČD spoje do zastávky Želina. Ani při zimní sezoně na Doupovské dráze.

Další změna se týká Doupovské dráhy. Od nové turistické sezony již nebudou vlaky zajíždět do stanice Kadaň Prunéřov, ale budou končit ve stanici Kadaň. Za ušetřené vlakokilometry bude do stanice Kadaňský Rohozec zajíždět vlak 2x za den. Což asi nejvíce uvítají návštěvníci nádrže Sedlec, kteří při zpáteční cestě museli zacházet až do Radonic. (jfv)

Mikulášský vlak letos nepojede ale nahradí ho předvánoční projížďka

Není totiž žádná volná vlaková souprava, kterou by mohlo město v plánovaném objednat. Náhradou při příznivce železniční nostalgie bude 10. prosince předvánoční projížďka motorovým vozem řady 810 z Kadaně do Kadaňského Rohozce, Podbořan a zpět. Vlak z Kadaně by měl odjíždět v 10.15 hodin. (jf)

Vytvořeno 8.12.2022 18:54:39 | přečteno 601x | jindrich.rebec