Prohlášení o přístupnosti


Městský úřad Kadaň, jako tvůrce WWW serveru města Kadaně, prohlašuje, že tyto stránky se snaží o naprosto maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti, a sice podle většiny známých metodik. Spl ňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle metodik:

  • Pravidla pro tvorbu přístupného webu
  • Blind Friendly Web (Usilujeme o zařazení na portál Blind Friendly Web)
  • WCAG 1.0

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 1.0 Strict. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS). Samotný redakční systém umož ňuje nastavení velikosti písma. V kombinací s nastavením prohlížeče lze dosáhnout optimální velikosti písma podle vašich potřeb.

Pokud naleznete na těchto stránkách cokoliv, co by neodpovídalo požadavkům přístupnosti, informujte nás prosím, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků. ешко

Správce serveru města Kadaně.

load