CÍSAŘSKÝ DEN ®

Anotace: tradiční historická slavnost

Podrobný popis:

vstupné: zdarma

Přeneste se s námi na jeden den do středověku! Poslední srpnová sobota již mnoho let patří největší kadaňské kulturní akci – Císařskému dni. Na co se můžete těšit? Navštívíte historické tržiště s ukázkou dobových řemesel, uslyšíte středověkou hudbu, uvidíte rytířské turnaje, šerm i taneční vystoupení, ochutnáte tradiční české dobroty, a dokonce se setkáte s císařem římským a králem českým Karlem IV.! Nenechte si ujít zejména jeho velkolepý příjezd s družinou. Průvod vychází od františkánského kláštera a postupuje až na Mírové náměstí. Císařský den je zakončen proslovem Karla IV., ohňovou show a ohňostrojem. Celá akce občanům a návštěvníkům připomíná návštěvu panovníka z roku 1367. Ne nadarmo je Kadaň královským městem!