Spisovatelé do knihoven: Lenka Kuhar Daňhelová

LKDanhelova
Místo konání: Městská knihovna v Kadani
Tyršova 134, Kadaň 342 01
Datum konání: 18.1.2022 od 17:00 hodin
Vstupné: zdarma
Typ akce: beseda
Tematická kategorie: Besedy; Pro dospělé; Pro seniory
Anotace: beseda s Lenkou Kuhar Daňhelovou

Podrobný popis:

Vstupné: zdarma

Lenka Kuhar Daňhelová překládá do češtiny poezii z polštiny, slovinštiny, francouzštiny, italštiny, slovenštiny a běloruštiny. Sama také vydala čtyři autorské básnické sbírky a jeden román. Na besedě v rámci Večerů ve věži, kterou spolupořádá Obec překladatelů, vám poví o tom, jaká jsou specifika překladu poezie z cizích jazyků. Kde to nejčastěji drhne a kolik se toho "ztratí v překladu"? Jaký jazyk je pro ni nejtěžší překládat? Přijďte se zeptat. Těšíme se na vás.

Večerem s Lenkou Kuhar Daňhelovou zároveň zahájíme nový cyklus besed s názvem Spisovatelé do knihoven. Jde o společný projekt Asociace spisovatelů, desítky českých knihoven a desítky současných autorů a autorek. Každý měsíc tak přijede do knihovny představit svou tvorbu jeden z autorů zapojených do projektu a přineseme vám to nejlepší ze současné prózy i poezie. Vstupné na besedy v rámci projektu Spisovatelé do knihoven bude zdarma.

 

Rezervace míst je možná na tel. 474 343 283 nebo na e-mailu dospeli@knihovnakadan.cz.

Pokud se chcete vydat na besedu, ale nemáte hlídání pro své dítko, vezměte ho s sebou. Když nám dáte vědět předem, necháme otevřené dětské oddělení (platí pro děti od 3 let).