Večer ve věži: Štěpán Javůrek

52CBD4F1 BA1A 4325 BD1B F87BB2D8F6F8
Místo konání: Městská knihovna v Kadani
Tyršova 134, Kadaň 342 01
Datum konání: 25.1.2022 od 17:00 hodin
Vstupné: 50 Kč
Typ akce: beseda
Tematická kategorie: Besedy; Pro dospělé; Pro seniory
Anotace: beseda s autorem knih Chaloupky a Nebe nad Perninkem

Podrobný popis:

vstupné: 50 Kč

Beseda s autorem knih Chaloupky a Nebe nad Perninkem Štěpánem Javůrkem. Štěpán žije v Chodově na Karlovarsku a ve svých knihách a textech se věnuje převážně Krušným horám, které jsou jeho nejmilejším místem v kraji.

Ve své knize Chaloupky vypráví příběh dvou chlapců z českého vnitrozemí, kteří se vinou okolností dostávají krátce po vzniku republiky do Sudet, do dnes už zaniklých obcí Chaloupky a Jelení. Poutavý příběh o obyvatelích tohoto kousku světa, na které dopadaly události obou světových válek a všeho, co se v této složité době u nás v pohraničí dělo, vás vtáhne do nitra přírody Krušných hor, kde žili lidé vždy těžký život. A přesto tento kousek země milovali. 

V knize Nebe nad Perninkem vypráví příběh mladého nadaného lékaře, který podléhá alkoholismu a rozhodne se sám sebe hledat v přírodě krušnohorského městečka Pernink.  Zde, uprostřed přírody, v místech, kde lidé musí žít ve vzájemné pospolitosti, konečně nalezne nejen domov, ale i lásku.

Přijďte si s autorem popovídat na besedu v rámci cyklu Večery ve věži.


Rezervace míst je možná na tel. 474 343 283 nebo na e-mailu dospeli@knihovnakadan.cz.

Pokud se chcete vydat na besedu, ale nemáte hlídání pro své dítko, vezměte ho s sebou. Když nám dáte vědět předem, necháme otevřené dětské oddělení (platí pro děti od 3 let).