Spisovatelé do knihoven: Markéta Pilátová

Anotace: beseda se spisovatelkou

Podrobný popis:

vstupné: zdarma

Spisovatelka, básnířka, hispanistka, překladatelka a novinářka Markéta Pilátová vystudovala romanistiku a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde šest let pracovala jako odborná asistentka. Dva roky působila jako lektorka češtiny na katedře slavistiky ve španělské Granadě, poté odjela na dlouhou dobu do Argentiny a Brazílie, kde vyučovala potomky českých krajanů. Jako novinářka píše především pro týdeník Respekt, v němž také byla chvíli zaměstnána. V současnosti pobývá trvale v České republice. Je autorkou řady románů, povídkových knih, básní a knih pro děti. Z těch nejznámějších uveďme Žluté oči vedou domů (2007), Tsunami blues (2014) nebo S Baťou v džungli (2017). Zatím posledním autorčiným dílem je román Senzibil, který vyšel v roce 2020 v nakladatelství Torst. Markéta Pilátová patří k nejpřekládanějším současným českým spisovatelům.

Spisovatelé do knihoven je společný projekt Asociace spisovatelů, knihoven a desítky současných autorů a autorek. Každý měsíc tak přijede do knihovny představit svou tvorbu jeden z autorů zapojených do projektu a přineseme vám tak to nejlepší ze současné prózy i poezie. Vstupné na besedy v rámci projektu Spisovatelé do knihoven bude zdarma.