Festival za rohem

Anotace: festival buskingu

Podrobný popis:

vstupné: dobrovolné

Už jste slyšeli o buskingu? Pokud ne, dozajista jste se s ním už někdy alespoň setkali. Jedná se o pouliční umění provozované na veřejném prostranství. Umělci oživují svým hudebním (nebo jiným) vystoupením místa, která nejsou primárně k umělecké produkci určená, a zpříjemňují tak lidem okamžiky běžného dne. Za to jim posluchači hází do klobouku nebo jiné k tomu určené nádoby drobný příspěvek.

Festivalem za rohem odstartují Kulturní zařízení Kadaň sérii koncertů buskerů, které budou o prázdninách probíhat vždy o pátcích od 18 hodin na Studentském náměstí. Přijďte si po horkém dni posedět s přáteli k živé hudbě.

Festival začne v 16 hodin a odstartuje ho kadaňský busker Ondra Zušťa alias Pan Nikdo

Od 17:15 se můžete těšit na pražskou buskingovou kapelu Meet Street, kterou můžete potkávat třeba na Andělu nebo na buskingových akcích. V repertoáru má jak populární hity v originální úpravě pro kytaru, looper, balafon, trubku, pozoun a několik zpěváků, tak i reggae a worldmusic.

V 18:30 vystoupí kapela ze Žatce Jahtec Jammin' Job, která hraje tzv. root-reggae a snaží se vrátit ke kořenům tohoto žánru.