Společná výstava Jitky Gavendové a Dalibora Vajnara

Jitka Gavendová a Dalibor Vajnar plakát
Místo konání: Galerie Josefa Lieslera
Mírové náměstí 1, Kadaň 432 01
Datum konání: 1.12.2022 od 17:00 hodin
Vstupné: zdarma
Typ akce: Vernisáž
Tematická kategorie: Výstavy; Pro děti; Pro dospělé; Pro seniory
Anotace: výstava v Galerii Josefa Lieslera

Podrobný popis:

vstupné: zdarma

trvání výstavy:  1. prosince 2022 – 8. ledna 2023

Vernisáž: 1. 12. 2022 v 17 hodin

Společná výstava Jitky Gavendové a Dalibora Vajnara. 

Jitka Gavendová se věnuje malbě, kresbě, ilustraci a grafice. Nachází inspiraci zejména v přírodě. Díla se vyznačují drobnými detaily ,např. keře šípků, hlohů, trnek a všudypřítomných drobných zpěvných ptáků. Z toho všeho v jejích představách vzniká její specifický snový svět. Je to především zasněnost, barevná nálada, štěbetání ptáčků a filigránsky zachycené kapky rosy na stéblech trav. Všechny tyto nádherné detaily nalezneme v kompozicích jejích poetických obrazů.

Dalibor Vajnar ve své tvorbě se soustředí na zachycení duchovní cesty člověka a jeho vnitřního sebepoznávání. Inspirován vlastními transcendentálními zážitky a nevyslovenými otázkami, které jej provázely již od dětství.
Olejomalby a obrazy Dalibora mají společný a silný motiv, kterým je duchovní hledání. V krásných malbách a obrazech můžete najít odpovědi na otázky „Čím jsem já? A jak svět a sebe samotné pociťují ostatní lidé“? Své duchovní hledání přenáší do obrazů s cílem nejen zachytit pravdy skryté za hranicemi běžného vnímání, ale také s cílem inspirovat diváka k pohledu hlouběji do jeho bytí.


load